Adblock Tespit Edildi

Tarayıcınızda Adblock eklentisinin aktif olduğu tespit edildi, reklam yerleşimi sebebiyle içeriği düzgün görüntüleyebilmek için lütfen Adblock eklentisini devre dışı bırakarak sayfayı yenileyiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  • Facebook
  • Google+
  • Rss
Sabuncubeli Tünelinde Son Durum!
Manisa Firma Rehberi
Bu Alana Reklam Verin.
Haber Kategorileri
Popüler Haberler
Haber Detayları

Sabuncubeli Tünelinde Son Durum!

İzmir ve Manisa için büyük önem taşıyan Sabuncubeli Tüneli'nin son durumu hakkında bilgi veren İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, tünelin Manisa tarafında heyelan nedeniyle çalışmaların yavaşladığını, ancak sorunun giderildiğini söyledi. 

Manisa İl Koordinasyon Kurulu'nun 2016 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında Şehzadeler Kaymakamlığı'nın toplantı salonunda yapıldı. Yatırımcı kuruluşların katıldığı toplantıda konuşan Vali Erdoğan Bektaş, il genelinde 270 kamu yatırım projesinin bulunduğunu ve bunların toplam tutarının 2 milyar 497 milyon TL olduğunu söyledi. İl genelindeki yatırımların durumları hakkında bilgi veren Vali Bektaş, "270 kamu yatırım projesinden 25'i tamamlanmış olup, 141'i ise devam etmektedir. Ayrıca, 32 projemiz ihale aşamasında olup, 72 projeye ise henüz başlanılamamıştır" diye konuştu.  İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, 262 milyon TL'lik Sabuncubeli Tüneli projesinin hızlı bir şekilde ilerlediğini dile getirerek, "Şu anda tünelin Manisa kısmındaki sol tüpte 262 metre, sağ tüpte ise 608 metre ilerleme kaydedildi. İzmir tarafındaki kısmında ise sağ tüpte 1685 metre, sol tüpte ise 1731 metre ilerleme kaydedildi. Toplam olarak tünelin sağ tüpünde 2 bin 293 metre, sol tüpünde ise 1993 metre ilerleme oldu. Hem Manisa tarafı, hem İzmir tarafı aynı hızla ilerleme kaydediyor. Manisa tarafından az bir ilerleme olmuş gibi görünebilir, ancak yaşadığımız heyelanlar bu yavaşlamaya neden oldu. Manisa tarafında yaşanan sıkıntıların giderilmesinin ardından iki tarafta da çalışmalara devam edilecek" diye konuştu. Müdür Abdulkadir Uraloğlu, il genelinde yürüttükleri projelerin toplamının 1 milyar 17 milyon TL olduğunu ve 2016 yılı ödeneğinin ise 32 milyon TL olduğunu sözlerine ekledi.  Toplantının geri kalan kısmında söz alan yatırımcı kuruluşlar il genelindeki kamu yatırımlarını son durumları hakkında bilgi verdi. 

21-04-2016

Facebook Yorumları